Danışmanlık Hizmetleri

Danışmanlık Hizmetleri

Firmamız sizlere danışmanlık hizmeti de sunmaktadır.

Yatırım Danışmanlığı

Türkiye sermaye piyasalarında her gün bir yatırım aracının düzenlendiği, yatırım araçlarının bu kadar çeşitlendiği bir dönemde kuşkusuz yatırım danışmanlığı da gün geçtikçe önem kazanıyor. En kısa tanımıyla yatırımcılara yatırım araçlarıyla ilgili tavsiyelerde bulunmak olan yatırım danışmanlığı, aynı zamanda yatırımcılara stratejik bir bakış açısı kazandırmayı da hedefliyor. Danışmanlık hizmetinin kapsamında hisse senedi, mevduat, fon, altın, döviz gibi finansal araçlar yer alıyor. Gedik Yatırım, yatırımcılardan gelen tüm talepleri değerlendirerek her gün yatırım danışmanlığını hizmetinin içeriğini ve yetkinliğini zenginleştiriyor.

Finansal Danışmanlık

Rekabet ortamının her geçen gün arttığı iş piyasasında hızlı büyüyebilmek ve rekabette öne geçebilmek için yapılabilecek işlemlerin başında şirket birleşme ve satın almaları yer almaktadır. Bu sayede firmalar ölçek ekonomilerine ulaşarak verimlilik artışı sağlanır. Şirket birleşme ve satın alımlarındaki en önemli nokta doğru şirket ve doğru fiyat belirleme aşamasıdır. Doğru birliktelik sağlanmadığı sürece ilerleyen dönemlerde sorunlar yaşanabilir.Tera olarak yıllardır sürdürdüğümüz birleşme ve satın almalardaki faaliyetlerimiz doğrultusunda M&A öncesi ve sonrası çalışmalar da müşterilerimizden her zaman tam memnuniyet görmüştür. Uluslararası hizmet ağı ile alan (buyside) ve satan tarafta (sellside) güçlü bir konuma sahip olan Tera, fiyat belirleme aşamasında uluslararası deneyime sahip araştırma ekibi sayesine fiyatın en doğru şekilde belirlenmesi ile firmalara verilen hizmet kalitesini en üst düzeyde tutmaktadır.

Vergisel Danışmanlık

Günümüzde şirketlerin yatırım kararlarıyla karlılıklarını etkileyen en önemli unsurlar arasında “vergi” gelmektedir. Türkiye’de vergicilik konusu üniversitelerimizde o da genel çerçevede olmak üzere genelde bir dönem okutulan bir ders olarak verilmektedir. Bu nedenle ayrıntılı ve kapsamlı bir vergi bilgisine ancak konunun Uzmanı kişiler aracılığıyla ulaşılabilmektedir. Şirketimiz profesyonel ve yetkin kadrolarıyla seçkin müşterilerine talebe bağlı olarak sürekli veya konuya bağlı danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.